wyprawkowySOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (5 z 1 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Butelki antykolkowe - czy warto kupić


Od pewnego czasu zmagacie się z problemem kolek u Waszego dziecka. Sytuacja ta jest niekomfortowa nie tylko dla maluszka, który odczuwa ból, ale również dla Was rodziców. Chcielibyście bowiem ulżyć swojemu dziecku w cierpieniu, ale nie wiecie jak.

W przypadku kolek bardzo ważna jest umiejętność rozpoznawania płaczu u niemowlęcia. Dziecko może płakać z różnych powodów, jednak ten spowodowany kolką jest dość charakterystyczny. Należy zwrócić uwagę na to, czy towarzyszą mu takie objawy jak podkurczanie nóżek, zaczerwieniona buzia, twardy brzuszek.

Rodzice wykorzystują różne sposoby na zwalczenie kolki, np.:

  • podawanie naparów z ziół,
  • przytulanie,
  • kołysanie,
  • wykonywanie masażu antykolkowego.

Jeżeli dziecko karmione jest butelką, warto zamienić tą zwykłą na antykolkową. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, z całą pewnością jest w czym wybierać. W wielu przypadkach zaopatrzenie się w nią pozwoliło całkowicie wyeliminować problem kolek.

Butelka antykolkowa posiada zawór odpowietrzany, który ma za zadanie uniemożliwić dostawanie się pęcherzyków powietrza do przewodu pokarmowego. Skurcz jelit, czyli kolka, może się bowiem pojawić, gdy dziecko podczas spożywania pokarmu, połyka dużą ilość powietrza.

W sprzedaży dostępne są antykolkowe butelki różnych producentów. Czy warto je kupić? Jest to jak najbardziej wskazane, gdyż w ten prosty sposób można uchronić własne dziecko przed niepotrzebnym bólem i cierpieniem. Chętnie sięgają po nie rodzice, którzy problem kolek przechodzili już ze swoimi starszymi dziećmi, gdy były one w okresie niemowlęcym.

Niektóre osoby stosujące tego typu butelki narzekają na trudności podczas ich mycia. Owszem, utrzymanie ich w czystości może być nieco problematyczne, jednak wystarczy pamiętać o tym, aby myć je od razu po zakończeniu karmienia, gdy resztki mleka jeszcze nie zaschły.

Firma ABC-BOBASA posiada sklep online na wyprawkowy.pl. Znajdują się w nim produkty dla niemowląt, a także dla mam. W jego ofercie dostępne są butelki do karmienia, a także m.in. akcesoria kąpielowe, wyposażenie pokoiku dziecięcego, foteliki samochodowe, wózki.
Autor: Rozalia Szymczak