Detoks Alkoholowy
INFORMACJE:


WWW: https://detoksnarkotykowy.pl

Dodano: 2018-11-14

Telefon: 533 221 555

Miejscowość: Poznań

Adres: Spławie 48

Kod pocztowy: 61--31

Źródła:
https://detoksnarkotykowy.pl/uzaleznienie-od-dopalaczy/


SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Młodzież uzależniona od dopalaczy


Czasami jest to zwykła ciekawość, czasami sposób na ucieczkę od rzeczywistości. Dopalacze to coraz większy problem wśród młodzieży - przez te substancje można stracić zdrowie, a nawet życie. Do ośrodka AGNUS Terapia trafiają różne osoby, których historie udowadniają jak ważne jest szybkie zauważenie problemu i podjęcie stosownej reakcji.

Na stronie detoksnarkotykowy.pl wstępnie opisano problem dopalaczy. Rozpoznanie uzależnienia wymaga czujności - przydaje się tutaj także doświadczenie w pracy z osobami chorymi. Jeśli jednak rodzice i pedagodzy zachowają ostrożność w kontakcie z młodzieżą i realnie zainteresują się jej problemami, mogą trafić na wyraźne sygnały pewnych problemów. Najbardziej zagrożone są osoby mało asertywne, które ulegną presji i spróbują dopalaczy za namową kolegów. Z drugiej strony, otwartość na nowe doświadczenia i ciekawość świata w kontakcie z narkotykami również mogą być potencjalnie niebezpiecznymi cechami.

Z młodzieżą warto przede wszystkim rozmawiać i docenić jej rozsądek. Stosowanie nakazów i zakazów może jedynie utrudnić sytuację. Kluczowe jest kompleksowe działanie. Jeszcze zanim nastolatek sięgnie po groźne substancje, można porozmawiać z nim na temat konsekwencji i działań dopalaczy. Istotne jest także zwyczajne, regularne interesowanie się stanem psychicznym drugiej osoby. Zwyczajne pytanie o to co słychać może przynieść wiele emocji i odpowiedzi.

Co jednak zrobić, gdy uzależnienie już wystąpiło? Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Na stronie internetowej pod linkiem http://detoksnarkotykowy.pl/uzaleznienie-od-dopalaczy/ można przeczytać na temat detoksu. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku i stopnia uzależnienia. Terapeuci poświęcają swoim pacjentom bardzo dużo uwagi i pomagają im:

  • zrozumieć jaka jest przyczyna problemu,
  • odstawić szkodliwe substancje i powrócić do równowagi fizycznej,
  • odnaleźć się w nowej rzeczywistości bez dopalaczy - odkryć nowe ścieżki działania i nauczyć się lepszych reakcji na przyszłość.

Każdy ma szansę na powrót do zdrowia. Młodzi ludzie jeszcze wiele lat mają przed sobą i należy zrobić wszystko, aby im pomóc.
Autor: Zofia Błaszczyk