BabyFizjo
INFORMACJE:


WWW: https://www.babyfizjo.pl/

Dodano: 2022-12-28

Telefon: 607339111

Miejscowość: Poznań

Adres: Starołęcka 115

Kod pocztowy: 61-341

Źródła:
https://www.babyfizjo.pl/


SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Fizjoterapia dla dzieci w Poznaniu – jak wygląda terapia kolki?


Kolka to problem, który dotyka wielu noworodków. Jest spowodowana nadmiernym połykaniem powietrza podczas karmienia, co rozciąga żołądek, powodując dyskomfort. Dziecko płacze wówczas, a jego brzuszek staje się spuchnięty. Fizjoterapia dziecięca może pomóc w zmniejszeniu tego dyskomfortu poprzez masowanie mięśni i uwalnianie gazów. Podczas masażu wywiera się nacisk na różne części brzucha dziecka, aby odprowadzić uwięzione powietrze z jelit.

Niemowlęta mogą doświadczać regularnych kolek nawet przez kilka miesięcy po urodzeniu. Chociaż stanowią one dość częstą przypadłość, to w przypadku pojawienia się szczególnie niepokojących objawów, warto zacząć stosować odpowiednie zabiegi fizjoterapeutyczne. Główne objawy kolki to płacz oraz niepokój u dziecka, a także naprężanie i zginanie nóżek, co świadczy o odczuwanym przez niego dyskomforcie. Jeszcze przed udaniem się do fizjoterapeuty, warto umówić wizytę u pediatry. Terapia masażem jest świetnym sposobem na zmniejszenie kolki u niemowląt, a przy tym pozwala mu łatwiej się wypróżniać. Stosuje się do tego specjalnie opracowany masaż lub tzw. masaż Shantala. Poza tym specjalista może zaproponować kinezjotaping, który polega na naklejaniu okładów przy użyciu dobranych plastrów. Taki rodzaj terapii pozwala przede wszystkim zapobiegać kolkom, a przy tym rozluźnia mięśnie i zmniejsza ból. Plastry są przyklejane w ściśle określonych miejscach. Ich stosowanie nie powoduje odparzenia ani uczulenia. Okłady są wykonane przy użyciu kleju wodoodpornego, dzięki czemu ich aplikacja nie przeszkadza w codziennych kąpielach i innych zabiegach pielęgnacyjnych.

Terapia kolki to jedna z propozycji fizjoterapeuty dla dzieci w Poznaniu opisanego pod adresem babyfizjo.pl. Rozpoczęcie terapii zaczyna się od wywiadu, podczas którego specjalista obserwuje dziecko, a następnie wystawia diagnozę i przedstawia plan rehabilitacji. W ofercie znajduje się również wiele innych form fizjoterapii, w tym leczenie problemów z napięciem mięśniowym, asymetrią oraz skoliozą.
Autor: Klaudia Kołodziej