bioArcus Sp. z o.oSOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Jakie bakterie do szamb do przydomowej oczyszczalni?


Dysponując oddzielnym systemem filtracji i utylizacji odpadów płynnych, warto poświęcić nieco czasu i środków na przyspieszenie procesu rozkładu składników organicznych, co pozwoli szybciej pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z przydomowego szamba. Jest to istotne nie tylko ze względu na komfort mieszkania, ale także bezpieczeństwo biologiczne. Zbyt duża ilość gazów w zbiorniku może doprowadzić do niekontrolowanego rozszczelnienia kanalizacji, w tym także powodować cofanie się treści szamba.

Dbając o środowisko naturalne, warto zastosować skuteczne, ale jednoczenie nieinwazyjne preparaty, które szybko pomogą opanować oraz pozbyć się problemu z nieprzyjemnym zapachem i jednocześnie nie będą powodować zniszczeń w lokalnej faunie i florze. Dobrą opcją jest zakup bakterii do szamba. Odpowiednie mieszanki można znaleźć w ofercie dostępnej na stronie internetowej sklep.bioexpert.pl.

Dostawca zadbał, by jego asortyment cechowała nie tylko skuteczność, ale także przystępna cena. Dodatkowo proponuje preparaty w postaci tabletek, granulatów czy płynu, bardzo proste do wydozowania. Do każdej transakcji dołączana jest również instrukcja obsługi uwzględniająca przelicznik ilości danego produktu do objętości zbiornika. Dzięki temu łatwo samodzielnie obliczyć, ile należy wlać lub wsypać środka, aby jego działanie było zadowalające.

Stosowanie bakterii do szamb to również polecany przez specjalistów sposób na przedłużenie żywotności całej instalacji. Regularne czyszczenie zbiornika pozwala uniknąć wielu kosztownych reparacji oraz  kłopotów. Zakup takiego bio rozwiązania to inwestycja nie tylko w spokój własny i zapewnienie komfortu swojej rodzinie, ale także zniwelowanie uciążliwych i niemiłych uwag na nieprzyjemny zapach, płynących od sąsiadów. Warto pamiętać, że odór rozkładającej się materii organicznej bardzo szybko się rozprzestrzenia i może stanowić poważne zagrożenie. Jeśli zgłoszenie o nagminnie przepełnionym zbiorniku dotrze do instytucji kontrolnych, może skończyć się to mandatem.
Autor: Tadeusz Zalewski