EKO-TECH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowaINFORMACJE:


WWW: https://converting-tasm.pl

Dodano: 2022-10-21

Telefon: 343578624

Miejscowość: Kalety

Adres: Fabryczna 1B

Kod pocztowy: 42-660

Źródła:
https://converting-tasm.pl/filc-techniczny/filc-przemyslowy/


SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Czym jest filc techniczny i gdzie się sprawdza?


Filc to popularny materiał wykorzystywany w wielu sytuacjach, który odznacza się niepodatnością na przedzieranie. Stanowi podstawę branży motoryzacyjnej, produkcyjnej oraz budowlanej, ponieważ tłumi dźwięki i sprawdza się w najtrudniejszych warunkach. Korzystają z niego także rękodzielnicy, przykładowo tworzący torby, zabawki dla dzieci czy poduszki. Materiał ten nie niszczy się pod wpływem tarcia i nie traci intensywnych kolorów. Tworzy się go z materiałów sztucznych oraz syntetycznych, przykładowo z domieszką bawełny lub wełny. Filc powstaje poprzez spilśnianie, prasowanie oraz obróbkę termiczną, co zapewnia równomierne rozłożenie włókien. Odznacza się gęstą strukturą i może być wykorzystywany do polerowania różnych powierzchni.

Produkt ten stanowi podstawę wielu ekip budowlanych, które używają go w pracach wykończeniowych. Chroni przed wychładzaniem pomieszczeń, dlatego służy do ocieplania budynków, a na dodatek niweluje wibracje i ma funkcję wygłuszającą. To ceniony wyrób włókienniczy, wykorzystywany w produkcji biżuterii, takiej jak kolczyki lub naszyjniki. Można go barwić na dowolne odcienie i docinać zgodnie ze swoimi preferencjami. Za najtrwalszy uznaje się filc techniczny o doskonałych parametrach wytrzymałościowych i wszechstronnym zastosowaniu.

Jest on do nabycia na stronie converting-tasm.pl, należącej do internetowego sklepu z szerokim asortymentem produktów nienagannej jakości. Zainteresowani wybierają spośród filcu podkładowego, nazywanego tapicerskim, polerskiego, przyjmującego formę krążków, jak i uszczelkowego, zamawianego przez wzgląd na zdolność pochłaniania wody oraz właściwości termoizolacyjne. Materiał ten cechuje się plastycznością i jest ceniony w branży meblarskiej. Bez problemu poddaje się obróbce i odnajduje się w różnych gałęziach przemysłu.

Filc służy do usztywniania poszczególnych elementów mebli i bywa używany w formie okładzin, przydatnych w trakcie transportu. Interesują się nim właściciele firm przeprowadzkowych, chcący zabezpieczyć przewożone rzeczy przed uszkodzeniami mechanicznymi. Materiał ten chroni podłogi przed zarysowaniami, dlatego jest chętnie przyklejany do nóg krzeseł lub stołów i przydaje się w pomieszczeniach bez dywanów. Niekiedy jest wykorzystywany w formie uszczelek okiennych, zabezpieczających przed uciekaniem ciepła w porze jesiennej lub zimowej.
Autor: Tadeusz Zalewski