F.H.U Interbis Mirosław WalenciakINFORMACJE:


WWW: https://www.tanietablice.pl

Dodano: 2022-05-24

Telefon: 791 744 149

Miejscowość: Środa Wielkopolska

Adres: os. Jagiellońskie 42

Kod pocztowy: 63-000

Źródła:
https://www.tanietablice.pl/20-wizualizery-i-rzutniki
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wizualizer

SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Jaki wizualizer do pracowni przyrody dla klas 1-3?


Nauczanie początkowe to pierwszy etap poważnej edukacji dziecka. Zdobywa wtedy ono i rozwija podstawowe, kluczowe dla dalszej nauki umiejętności oraz nabywa podstawy wiedzy o świecie. Mimo tak szerokiego spektrum zadań stojących przed uczniem warto pamiętać, że jest to nadal kilkulatek, dla którego przedstawienie suchych faktów z pewnością nie będzie zachęcało go do zgłębienia tajników poszczególnych przedmiotów.

Właściwe zorganizowanie zajęć to odpowiedzialność, która w dużej mierze ciąży na nauczycielach prowadzących oraz na dyrekcji szkoły. Powinni oni zadbać, by przedstawiany na lekcjach program był nie tylko zgodny z obowiązującą podstawą programową, ale też wciągający i stymulujący wyobraźnię dziecka. Tyczy się to nie tylko zajęć z matematyki, ale chociażby z przyrody. 

Warto ubogacić codzienną naukę o aspekt doświadczalny. Istnieje mnóstwo procesów biologicznych, które można z powodzeniem przedstawić w szkolnej klasie. Może być to jednorazowy pokaz lub też na przykład cykliczna obserwacja wzrostu rośliny. Dzieci mają wtedy okazję nie tylko dostrzec zachodzące zmiany, ale także uczą się, jak je odpowiednio udokumentować. Nauczyciel może zlecić też projekt monitorowania procesu rozwoju danego okazu w warunkach domowych, a następnie przyniesienie rośliny do szkoły w celu porównania wśród uczniów następujących zmian.

Fizyczną obserwację można przeprowadzić przede wszystkim gołym okiem, ale istnieje także szereg bardziej nowoczesnych rozwiązań. Polecanym wyposażeniem do sali przyrody jest wizualizer. Można go bezproblemowo zamówić w dobrej cenie na stronie internetowej tanietablice.pl. Jest to przenośne urządzenie multimedialne, które za pośrednictwem zamontowanej w jego ramieniu kamerki przesyła obraz (w przybliżeniu lub oddaleniu) do urządzeń odbiorczych typu komputer, laptop czy rzutnik. Umieszczając pod obiektywem kamery odpowiednio przygotowany preparat badawczy, można dostrzec wiele szczegółów, które zazwyczaj są niewidoczne. Dzieci mają dzięki temu możliwość podglądu maleńkich owadów, struktury roślin czy nawet mogą zobaczyć, jak wygląda skóra człowieka w dużym powiększeniu. 

Doposażenie sali w urządzenia do obserwacji to dobrze przemyślana inwestycja. Wybierając sprawdzonego dostawcę, można być pewnym, że sprzęt będzie służył dzieciom i nauczycielom przez długi czas.
Autor: Anna Ziółkowska