Filipowicz
INFORMACJE:


WWW: https://filipowicz.pl

Dodano: 2023-06-12

Telefon: 509 253 325

Miejscowość: Szczecin

Adres: Krzywoustego 17

Kod pocztowy: 70-252

Źródła:
https://filipowicz.pl/21-pierscionki-z-brylantami


SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W jakim sklepie można kupić elegancki pierścionek zaręczynowy z diamentem?


Pragnąc wyznać miłość i poprosić wybrankę o rękę, należy wcześniej dokonać wyboru odpowiedniego pierścionka. Prawdziwym problemem może być taka sytuacja, że ukochana lubi srebrną biżuterie i w ogóle nie nosi złota. W takich przypadkach jubilerzy podpowiadają zmianę żółtego złota na białe, które jest równie eleganckie i cenne oraz doskonale komponuje się z wysyłającym wielokolorowe refleksy kamieniem.

Panowie pragnący wybrać dla przyszłej narzeczonej pierścionek z diamentem i mający problem z podjęciem decyzji znajdą bogaty wybór wzorów w sklepie internetowym dostępnym na stronie filipowicz.pl. Oferta obejmuje mnóstwo modeli klasycznych i nowoczesnych, które sprawdzą się również jako podarunek z innej okazji, np. urodzin, jubileuszu czy narodzin dziecka. Diamenty to kamienie szlachetne o wysokiej wartości, ale też wyjątkowej urodzie. Ich najważniejszą cechą jest załamywanie światła, dzięki czemu kamień skrzy się mnóstwem refleksów.

W porównaniu z rubinami czy szafirami jest twardy, odporny na uszkodzenia mechaniczne, a nawet wysokie temperatury. Nic zatem dziwnego, że oprawiony w szlachetny kruszec, jakim jest złoto, jest niemal niezniszczalny. I to właśnie ta cecha nadaje pierścionkom zaręczynowym wyjątkowej symboliki. Oświadczając się, mężczyzna pragnie przekazać wybrance, że jego uczucie jest równie trwałe, jak diament.

Wartość pierścionka wyceniana jest przez jubilerów zgodnie z parametrem 4C. Oznaczenie to pochodzi od angielskich słów:

  • carat - karat, czyli rzeczywista masa kamienia,
  • colour - kolor oznaczany literami od D po Z,
  • clarity - czystość, czyli ilość wewnętrznych skaz,
  • cut - szlif zamieniający diament w brylant.

Warto dodać, że w kolor D oznacza przezroczystość diamentu i im bliższe tej literze jest oznaczenie, tym cenniejszy kamień.
Autor: Rozalia Szymczak