Gabinety specjalistyczne Renata Graduszyńska
INFORMACJE:


WWW: https://renatagraduszynska.pl

Dodano: 2020-10-03

Telefon: 782364366

Miejscowość: Poznań

Adres: Mateckiego 4

Kod pocztowy: 60-689

Źródła:
https://renatagraduszynska.pl/


SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Psycholog Poznań


Tempo życia i coraz częściej pojawiające się problemy w związkach sprawiają, że wiele osób czuje się zagubionych, nie wiedząc, jak poradzić sobie z balastem. W takich sytuacjach pomaga doświadczony psycholog, którego w Poznaniu można znaleźć na stronie renatagraduszynska.pl. Jest to ośrodek, w którym prowadzi się najróżniejsze terapie. Między innymi przechodzą tutaj pacjenci chcący wyleczyć się z uzależnień od leków, hazardu, alkoholu, gier i komputera. Ośrodek odwiedzają też dorosłe dzieci alkoholików, osoby z depresją, z zaburzeniami odżywiania, z nerwicami, z napadami lęku i niepokoju.

Pomocy szukają tu osoby zdające sobie sprawę z tego, że nie są w stanie rozwiązać swoich problemów same, dlatego potrzebują wsparcia kogoś, kto pozwoli zrozumieć, skąd te problemy się biorą i jak sobie z nimi radzić. Terapeuci z ośrodka starają się pomóc pacjentom, wykorzystując psychoterapię:

  • psychoanalityczną,
  • systemową,
  • Ericksonowską.

Każda z nich ma nieco inne założenia, ale wszystkie prowadzą do tego samego celu, czyli do zrozumienia problemu i wypracowania strategii, które pomogą pacjentowi powrócić do normalnego życia i doprowadzić do rozwiązania problemów, z którymi się zmaga.

Psychoterapia oparta na założeniu psychoanalitycznym rozpoczyna się konsultacjami diagnostycznymi składającymi się z kilku sesji, po których terapeuta zawiera kontrakt z pacjentem. W skład kontraktu wchodzi między innymi:

  • częstotliwość spotkań,
  • koszt spotkania,
  • zasady odwoływania sesji,
  • sposoby kończenia terapii.

Ten rodzaj pomocy pozwala pacjentowi zrozumieć jego własne uczucia i emocje, a w konsekwencji poznać ich źródło.

W terapii systemowej najważniejsze są spotkania z rodziną i skupienie się na analizie sposobu komunikacji między jej członkami, reguł, jakie w niej panują, a także sposoby radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Terapia oparta na założeniach Ericksona, że w każdym człowieku drzemią siły pozwalające rozwiązywać jego problemy, tylko trzeba je uaktywnić, to praca terapeuty nad znalezieniem w pacjencie jego mocnych stron i określenie, kiedy będzie on gotowy do wprowadzenia zmian w swoim życiu.
Autor: Bartek Grabowski