Growshop TanieUprawianieINFORMACJE:


WWW: https://www.tanieuprawianie.pl

Dodano: 2022-05-18

Telefon: 537 334 360

Miejscowość: Katowice

Adres: Roździeńskiego 188B

Kod pocztowy: 40-208

Źródła:
https://www.tanieuprawianie.pl/33-lampy-led
https://regiodom.pl/doswietlanie-roslin-domowych-kiedy-warto-to-robic-jakie-lampy-do-roslin-wybrac-i-na-co-zwrocic-uwage/ar/c9-15878519

SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Czy warto inwestować w lampy do roślin?


Biologia roślin, w dużym uproszczeniu, jest oparta na kilku fundamentalnych zasadach. Przede wszystkim do życia i wzrostu każdy egzemplarz potrzebuje odpowiedniego podłoża, wody oraz światła. Jeśli któregoś z podanych elementów braknie, roślina nie rozwija się prawidłowo, a wreszcie obumiera. Hodowca ma obecnie wpływ na każdy z wymienionych aspektów. Licząc na satysfakcjonujący plon, nie musi już brać pod uwagę warunków atmosferycznych, które są dość niepewne (w zależności od klimatu). Dziś może on swobodnie regulować poziom wody, stopień nasycenia gleby rozmaitymi pierwiastkami wpływającymi na wzrost i kwitnienie rośliny (poprzez stosowanie rozmaitych mieszanek nawozów) oraz dbać o dostarczanie właściwej ilości światła. 

Do rozwoju roślin nie jest potrzebne światło słoneczne. Można z powodzeniem wykorzystać sztuczne lampy, które sprawdzają się równie dobrze zwłaszcza w okresach długotrwałego zachmurzenia lub w zimowych miesiącach, podczas których słońca jest niewiele. Odpowiednio rozplanowany system lamp do roślin pozwoli na prowadzenie efektywnej uprawy przez cały rok. Decyzja o takim zakupie jest więc dobrze przemyślaną, długoterminową inwestycją, która może bardzo szybko się zwrócić, biorąc pod uwagę możliwość uzyskania z jej pomocą dużej ilości plonów. 

Kluczowy jest tylko wybór lamp, które spełnią oczekiwania kupującego pod kątem dostarczania światła o mocy odpowiadającej potrzebom nasadzonych roślin. Zbyt słabe lub zbyt mocne żarówki mogą przynieść poważne szkody, dlatego warto dobrze się zastanowić, jaki produkt będzie optymalny, zanim złoży się zamówienie. 

Na stronie internetowej tanieuprawianie.pl można znaleźć szeroki wybór akcesoriów pomocnych przy domowej uprawie. Oferta obejmuje także lampy do roślin. Obsługa dostawcy odpowiedzialna za przyjmowanie zleceń zdaje sobie sprawę, że większość kupujących to osoby doświadczone, ale zaprasza też do kontaktu amatorów, którzy będą urządzać pomieszczenie pod hodowlę po raz pierwszy i potrzebują w tym zakresie specjalistycznej porady. Kadra chętnie odpowiada na wszelkie pytania związane z zagospodarowaniem każdej strefy, od kiełkowania po miejsce zbioru. Jest w stanie także doradzić w kwestiach zaprojektowania optymalnego oświetlenia, biorąc pod uwagę personalne wymagania roślin, które będą tworzyć daną plantację.
Autor: Tadeusz Zalewski