HYDROCHEMIA mgr Łukasz Zyskowski
INFORMACJE:


WWW: https://filtrysupreme.pl/

Dodano: 2020-01-17

Telefon: 33 819 28 64

Miejscowość: Bielsko-Biała

Adres: Giewont 16

Kod pocztowy: 43-316

Źródła:SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Odżelazianie wody w domu


W naturalnie występujących wodach podziemnych znajduje się szereg minerałów i pierwiastków. Ich ilość różni się od miejsca pozyskiwania wody, stopnia zanieczyszczenia środowiska na danym terenie czy rodzaju samego gruntu. Większość z tych składników, jak magnez, sód czy potas, jest niezbędna lub niezwykle przydatna dla funkcjonowania ludzkiego organizmu, a ich niedobór wiąże się z konsekwencjami zdrowotnymi. Z drugiej strony jednak ich nadmiar również nie jest korzystny, zarówno dla ciała, jak i przedmiotów codziennego użytku, które mają styczność z wodą.

Skutki nadmiaru żelaza w wodzie

Duża ilość żelaza oraz manganu sprawia, że woda nabiera żółtawej barwy oraz charakterystycznego smaku. Niestety to nie jedyny efekt nadmiaru tych pierwiastków – taka zażelaziona woda powoduje barwienie armatury łazienkowej, tworząc nieestetyczne plamy i zacieki, a zastosowana podczas prania może uszkodzić odzież. Z kolei nadmiar innych pierwiastków, takich jak związki wapnia, utwardza wodę, przyczyniając się do powstawania złogów osadów i kamienia, które mogą negatywnie wpłynąć na działanie urządzeń domowych – żelazek, pralek, zmywarek, a w konsekwencji, doprowadzić do ich zepsucia.

W efekcie szkód, jakie może powodować zanieczyszczona woda, niezbędne jest odżelazianie wody w domu. Coraz więcej osób nie godzi się na niską jakość wody z kranu i decyduje się na zakup odpowiednich systemów oczyszczających – te oferuje marka Supreme, producent rozwiązań dla domów i firm. Wśród produktów znajdujących się w asortymencie firmy są odżelaziacze do wody dostępne w różnych rozmiarach i możliwościach oczyszczających, w zależności od wielkości złóż. Produkty te działają w oparciu o najnowsze technologie filtrujące, które nie wymagają zastosowania środków chemicznych. Dodatkowo wszystkie systemu z serii posiadają elektroniczne sterowniki z funkcją przypominania o wymianie filtrów. Wszystkie niezbędne komponenty przeznaczone do montażu tych, jak i innych rodzajów filtrów, można nabyć na oficjalnej stronie internetowej producenta.
Autor: Bartek Grabowski