Interdont Support Q Sp. z o. o.
INFORMACJE:


WWW: https://supportqpolska.pl

Dodano: 2023-04-01

Telefon: 32 335 93 08

Miejscowość: Katowice

Adres: Pukowca 15

Kod pocztowy: 40-847

Źródła:
https://vertin.pl/audyty-zewnetrzne-wewnetrzne-warstwowe/


SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Audyt zewnętrzny – podstawowe informacje


Regularne wykonywanie audytu może przynieść wiele pozytywnych skutków dla przedsiębiorstwa. Dobrze przeprowadzona kontrola danego zakładu, produktów czy projektu pozwala na sprawdzenie zgodności przedmiotu badania z konkretnymi standardami, przepisami prawa, listami kontrolnymi lub wewnętrznymi procedurami. Poza tym umożliwia analizę perspektywy rozwoju biznesu.

Dobrym pomysłem jest wykonanie audytu zewnętrznego. Jest on przeprowadzany przez eksperta pracującego dla niezależnej jednostki badawczej. Skorzystanie z pomocy takiego specjalisty gwarantuje uzyskanie szczerego i wyczerpującego raportu, który pozwoli na wykrycie wszelkich problemów organizacyjnych czy związanych z zarządzaniem lub procesami produkcyjnymi. Renomowana firma Vertin od lat zajmuje się audytowaniem przedsiębiorstw różnej wielkości działających w rozmaitych branżach oraz organizuje kursy. W zależności od potrzeb fachowcy mogą zbadać całą strukturę funkcjonowania zakładu lub konkretne działy i procesy zgodnie z obowiązującymi aktualnie normami.

Należy zaznaczyć, że wyróżnia się dwa rodzaje metod audytowania zewnętrznego, a mianowicie:

  • drugiej strony – w tym układzie firma zleca kontrolę potencjalnemu lub aktualnemu podwykonawcy. Najczęściej dotyczy procesów pomiędzy przedsiębiorstwem i dostawcą. Audyt tego typu szczególnie polecany jest podmiotom, które posiadają certyfikat zarządzania jakością (np. ISO 9001) i chcą podjąć współpracę z podwykonawcami nieposiadającymi podobnych certyfikatów,
  • trzeciej strony – jest związany z procedurą certyfikacji zakładu. Realizują go jednostki, które mają specjalne uprawnienia. Pozytywny wynik takiego badanie stanowi podstawę do otrzymania wybranego certyfikatu.

Audyt zewnętrzny wykonany przez profesjonalistów z pewnością przyniesie każdej firmie mierzalne korzyści. Osoby zainteresowane mogą w każdej chwili skontaktować się z przedstawicielem przedsiębiorstwa i dowiedzieć więcej na temat oferty. Podmiot gwarantuje indywidualne podejście do każdego zleceniodawcy.
Autor: Leon Michalak