KAMAR Mariusz Kalwarczyk
INFORMACJE:


WWW: https://okiemmaluszka.pl

Dodano: 2022-01-03

Telefon: 508647721

Miejscowość: Izabelin C

Adres: Chłopickiego 46

Kod pocztowy: 05-080

Źródła:
https://okiemmaluszka.pl/zabawki


SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Puzzle - zabawki dla dziecka w każdym wieku


Puzzle to układanki znane niemalże na całym świecie. Polegają na dopasowywaniu do siebie elementów o określonych kształtach i tworzeniu obrazków. Zabawa ta rozwija wyobraźnię i poprawia koncentrację, dlatego jest znana szczególnie wśród najmłodszych. Puzzle mogą uczyć nowych słów, a do ich układania nie jest wymagana duża przestrzeń. Największym zainteresowaniem wśród maluchów cieszą się układanki z motywami bajkowymi i zwierzęcymi. Zajmują one na długie godziny i sprawdzają się zwłaszcza podczas chłodniejszych czy deszczowych dni. Ich plusem jest fakt, że w układaniu może uczestniczyć kilka osób jednocześnie, przykładowo rodzeństwo lub rodzice, co daje możliwość zacieśniania więzi.

 

Puzzle produkuje się z bezpiecznych materiałów. Są one pozbawione ostrych krawędzi, dzięki czemu nie da się nimi skaleczyć. Tego typu zabawki dla dziecka można dostać w internetowym sklepie Kamar sprowadzającym artykuły dziecięce od najlepszych producentów. Układanki znajdujące się w asortymencie różnią się od siebie liczbą elementów, a wszystkie z nich rozbudzają ciekawość poznawczą. Pokazują najmłodszym, że podobne formy zabawy mają ściśle określone zasady, a ponadto przynoszą mnóstwo satysfakcji. Pomagają się wyciszyć, skupić oraz zrelaksować.

 

Puzzle znajdują zastosowanie wśród kilkuletnich dzieci, gdyż wpływają na sprawność manualną. To nieocenione ćwiczenie precyzyjnego operowania dłońmi oraz nauki chwytania niewielkich przedmiotów. Zabawki tego typu uczą również koordynacji oko-ręka i przekładania elementów z ręki do ręki. Podobne umiejętności przydają się na co dzień, przykładowo w trakcie jedzenia, zapinania butów, czesania się czy mycia. Są wykorzystywane także podczas zajęć plastycznych, gdyż ułatwiają klejenie, lepienie oraz trzymanie kredek.
Autor: Jędrzej Gajewski