Macromedica Centrum Medyczne
INFORMACJE:


WWW: https://macromedica.pl/

Dodano: 2023-09-16

Telefon: 22 841 06 79

Miejscowość: Warszawa

Adres: Jurija Gagarina 26

Kod pocztowy: 00-754

Źródła:
https://macromedica.pl/chirurg-naczyniowy-warszawa/


SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Chirurg naczyniowy w Warszawie - komu pomaga?


Choroby układu krążenia to schorzenia, które mogą przyczyniać się do występowania zaburzeń w obrębie funkcjonowania serca i naczyń krwionośnych. Do najczęstszych nieprawidłowości zaliczyć można miażdżycę, niewydolność żylną, żylaki i tętniaki. Problemy te wymagają jak najszybszej wizyty u specjalisty. 

W prywatnym centrum medycznym MacroMedica w Warszawie przyjmuje chirurg naczyniowy, do którego zadań należy diagnostyka oraz leczenie chorób związanych żyłami i tętnicami. Patologiczne zmiany mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Należą do nich między innymi nadciśnienie tętnicze, nagromadzenie blaszek miażdżycowych oraz upośledzenie funkcji zastawek w żyłach powierzchownych i głębokich. Na tego typu nieprawidłowości często narażone są osoby z predyspozycjami genetycznymi i prowadzące niewłaściwy tryb życia. Specjalista korzysta z różnego rodzaju metod, które umożliwiają postawienie trafnej diagnozy. Jedną z nich jest ultrasonografia dopplerowska. Służy ona do mierzenia przepływu krwi w naczyniach kończyn dolnych i górnych. Lekarza mogą odwiedzić także ludzie, u których rozpoznano zatory, przewlekłe owrzodzenia żylne, choroby tętnic szyjnych, zmiany miażdżycowe oraz nowotwory układu naczyniowego. Pomaga pacjentom skarżącym się na zaburzenia czucia oraz drętwienie nóg i rąk. Do jego zadań należy również leczenie żylaków. 

Utrudniony przepływ krwi w żyłach może objawiać się występowaniem rozszerzonych naczyń krwionośnych oraz przebarwień na skórze. Tego typu nieprawidłowości wymagają zastosowania właściwego leczenia. Problemów z układem krążeniowym nie należy bagatelizować. Konieczna jest wizyta u specjalisty, który zleci szczegółową diagnostykę i zastosuje odpowiednią terapię.
Autor: Jędrzej Gajewski