Panaceum Agencja Usług Medycznych Sp. z o.o.
INFORMACJE:


WWW: https://esperal-katowice.com/

Dodano: 2022-07-17

Telefon: 501312829

Miejscowość: Katowice

Adres: Podchorążych 1A

Kod pocztowy: 40-043

Źródła:
https://esperal-katowice.com/


SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (5 z 1 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Wszywka z Esperalu wykonywana w Katowicach - czy może pomóc w walce z alkoholizmem?


Mimo iż zjawisko alkoholizmu jest w Polsce zakrojone na szeroką skalę - mawia się nawet, że jest to problem społeczny - alkoholizm wciąż traktowany jest jako substancja zupełnie niegroźna. Jest to wielki błąd, nawet jego okazyjne spożywanie może mieć zły wpływ na organizm, poza tym ryzyko wpadnięcia w nałóg jest bardzo duże, tym bardziej że zwykle dzieje się to niepostrzeżenie. Często prawda zostaje odkryta wtedy, gdy problem jest już zaawansowany, a wyjście z uzależnienia jest niestety bardzo trudne.

Alkohol silnie uzależnia zarówno psychicznie, jak i fizycznie, walka z nim jest zatem podwójnie ciężka. Alkoholicy nieraz chcą zerwać z nałogiem, są zdeterminowani, by to zrobić, jednak ich organizm na poziomie fizycznym domaga się alkoholu tak mocno, że nie są w stanie sobie poradzić. Z tego powodu warto korzystać z dostępnych form pomocy, a jest ich wiele. Najważniejsza jest oczywiście psychoterapia, ale pomóc można sobie też na poziomie fizycznym. W przypadku tzw. ciągu, czyli przyjmowania dużych ilości alkoholu przez dłuższy czas, przydatny może być detoks, usuwający z organizmu toksyny, wzmacniający go oraz pozwalający uniknąć objawów tzw. zespołu abstynencyjnego. Kiedy zaś chce się zwiększyć swoje szanse wytrwania w abstynencji, bez sięgania po alkohol, można zdecydować się na wszywkę z Esperalu, którą w Katowicach wykonuje się w ramach oferty ze strony esperal-katowice.com.

Jest to wsparcie zwłaszcza dla tych osób, które z powodu braku silnej woli nie mogą pohamować się przed sięgnięciem po alkohol. Wszywka działa w ten sposób, że metabolizm alkoholu jest zaburzony, co skutkuje pojawianiem się wyjątkowo przykrych objawów po jego spożyciu. Jego picie staje się praktycznie niemożliwe, gdyż alkoholik doznaje duszności, kołatania serca i wzrostu ciśnienia. Silnie wpływa to też na psychikę, toteż w wielu przypadkach jest to skuteczne rozwiązanie. Oczywiście stosuje się je głównie jako wsparcie w wychodzeniu z nałogu, a nie podstawę walki z nim czy jej jedyną formę. Najważniejsza jest determinacja uzależnionego.
Autor: Klara Krawczyk