Podłogi Premium
INFORMACJE:


WWW: https://podlogi-premium.pl

Dodano: 2021-12-06

Telefon: 601057440

Miejscowość: Poznań

Adres: Wielka 18

Kod pocztowy: 61-774

Źródła:
https://podlogi-premium.pl/podlogi-mafi/mafi-podlogi-drewniane-w-stylu-skandynawskim/


SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Drewno w jasnych odcieniach, czyli podłogi w stylu skandynawskim


Styl skandynawski w wystroju wnętrz przejawia się przede wszystkim w wyborze naturalnych materiałów – dotyczy to zarówno mebli, tekstyliów, jak i elementów wykończenia. Dlatego na podłogach najczęściej można spotkać deski wykonane z drewna drzew iglastych, takich jak świerk, dąb czy modrzew. Sposobem na nadanie indywidualnego charakteru wnętrzu jest zastosowanie bielonych materiałów. Te sprawdzają się również w pomieszczeniach biurowych oraz gabinetach.

Drewniane podłogi w stylu skandynawskim nie tylko pięknie się prezentują, ale są też bardzo przyjazne w użytkowaniu i wprowadzają zdrowy klimat. Deski podłogowe dostarczane przez poznański sklep Podłogi Premium są pokrywane wyłącznie specjalnymi olejami, co zapewnia im właściwą strukturę, chroni je, a jednocześnie sprawia, że pory znajdujące się na powierzchni są otwarte. Podłoga olejowana jest dzięki temu trwalsza i bardziej odporna na zmiany temperatury i wilgotności. Panele, na których nie ma lakieru, mogą pochłaniać i oddawać wilgoć, a dodatkowo bardzo skutecznie oczyszczają powietrze. Są też – mimo jasnego wybarwienia – łatwe w czyszczeniu. Do pielęgnacji używa się mydła i ciepłej wody. Ta metoda usuwa zabrudzenia, ale i tworzy warstwę ochronną na powierzchni drewna.

Co ciekawe, oferowane przez firmę deski warstwowe świetnie sprawdzają się przy ogrzewaniu podłogowym. Trzy warstwy chronią panel przed rozsychaniem, zmianą wyglądu i kształtu, zaś fazowane krawędzie skutecznie niwelują drobne odkształcenia.

Podłogi w jasnych kolorach mogą też wprowadzać bardzo przytulny nastrój – wystarczy postawić na drewno o ciepłej barwie, czyli daglezję lub modrzew. Ich delikatny odcień daje wrażenie ładu i harmonii, a dzięki temu, że współgra z meblami we wszystkich kolorach, będzie odpowiednim tłem dla niemal każdego wystroju.
Autor: Klaudia Kołodziej