PROQUAL MANAGEMENT INSTITUTE - B.T. GREBER SPÓŁKA JAWNA
INFORMACJE:


WWW: https://proqual.pl/

Dodano: 2022-09-17

Telefon: +48713551808

Miejscowość: Wrocław

Adres: Ostrowskiego 30

Kod pocztowy: 53-238

Źródła:
https://proqual.pl/strefa-wiedzy/reverse-pfmea-podstawowe-zasady/
https://pl.wikipedia.org/wiki/FMEA

SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Na czym polega Reverse PFMEA?


Analiza ryzyka w firmie to proces, którego absolutnie nie można pominąć, nawet jeśli prowadzone na co dzień działania opierają się tylko na wykonywaniu czynności przy biurku bez wykorzystania maszyn produkcyjnych lub obróbkowych. Obecnie kontrole w zakresie weryfikacji, czy na danym stanowisku praca przebiega efektywnie i jednocześnie bezpiecznie, przeprowadza się w różny sposób, co nie zawsze pozwala dostrzec potencjalne błędy i im zaradzić. Dlatego warto wdrożyć jedną, ale sprawdzoną procedurę kontroli.

Polecanym i stosowanym w wielu przedsiębiorstwach rozwiązaniem jest Reverse PFMEA. Choć analiza ta nie posiada jeszcze certyfikacji ISO, docenia się ją za jej drobiazgowość oraz uwzględnianie wielu aspektów, co umożliwia monitorowanie przebiegu rozmaitych procesów i eliminację sytuacji generujących zagrożenie. Informacje, na czym dokładnie polega ten proces, można znaleźć na stronie internetowej proqual.pl. 

Wdrożenie niecertyfikowanego narzędzia pracy, zwłaszcza w tak istotnej kwestii, jak sprawdzanie poziomu ryzyka na poszczególnych stanowiskach, może wydawać się mało przemyślane, jednak warto pamiętać, że przeprowadzanie analizy jest także czymś personalnym i trudno je ujednolicić do jednego poziomu. Zarówno pomoce, jak i sposób wykonywania badania muszą być zindywidualizowane, dopasowane do sytuacji i zasobów w danym przedsiębiorstwie. Jeżeli wspomniane rozwiązanie jest w stanie odpowiedzieć na potrzeby biznesu, a uzyskiwane dzięki niemu wyniki dają podstawy do opracowania dającego efekty systemu naprawczego, certyfikacja lub jej brak nie powinny być wyznacznikiem wyboru. Warto jednak na bieżąco monitorować rynek w poszukiwaniu nowych technologii wspierających analizę ryzyka.
Autor: Klara Krawczyk