Psycholog dziecięcy Magdalena Lange-Rachwał
INFORMACJE:


WWW: https://www.psycholog-dladziecka.pl

Dodano: 2019-01-22

Telefon: +48 505 043 763

Miejscowość: Poznań

Adres: Ratajczaka 35

Kod pocztowy: 61-816

Źródła:
https://www.psycholog-dladziecka.pl/oferta.html


SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (5 z 1 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

https://www.psycholog-dladziecka.pl | Psycholog dla dzieci Poznań


Niektóre dziecięce problemy mogłyby przerosnąć nawet dorosłą osobę, dlatego też nie można ich bagatelizować. To, że z młodym człowiekiem dzieje się coś niepokojącego, najlepiej mogą wyczuć rodzice. W końcu to oni najlepiej znają swoją pociechę. Jeżeli jednak dziecko ma otrzymać fachową pomoc, powinno ono trafić w ręce specjalisty.

Kiedy warto rozważyć wizytę w gabinecie psychologa dziecięcego? Powodów może być wiele, a jednym z nich jest nieumiejętność nawiązywania kontaktów z rówieśnikami. Dziecko odrzucone przez kolegów i koleżanki każdy dzień w szkole traktuje jak karę. W dodatku łatwy dostęp do internetu pozwala na okazywanie niechęci również w sieci.

Niektóre młode osoby zmagają się z zaburzeniami, w tym np. odżywiania (tj. anoreksja i bulimia), na skutek różnych traumatycznych przeżyć takich jak rozwód rodziców itp. One szczególnie potrzebują pomocy specjalisty. Rozmowa połączona z całkowitym zrozumieniem jest tym, co w sytuacjach załamania jest im bardzo potrzebne.

Bywa też i tak, iż pomimo tego, że rodzice dokładali wszelkich starań, aby wychować swoją pociechę na dobrego człowieka, trafiła ona w złe towarzystwo. W takich okolicznościach nierzadko pojawia się brak umiejętności komunikowania się na linii dziecko - rodzic. Zazwyczaj każda próba porozumienia się, jeszcze bardziej potęguje problem. Tutaj pomóc już może tylko psycholog z odpowiednim podejściem.

To kilka przykładów sytuacji, w których wręcz należy udać się po wsparcie do gabinetu specjalisty. Magdalena Lange-Rachwał to psycholog dla dzieci działający w Poznaniu. Jej oferta obejmuje wywiad z rodzicem w celu zabrania odpowiednich informacji, by w następnym kroku we właściwy sposób poprowadzić spotkanie z dzieckiem bądź nastolatkiem. Podczas terapii indywidualnej psycholog wykorzystuje taką metodę (np. play therapy), która pozwoli uzyskać najlepsze efekty.

Pani Magda udziela również porad rodzicom dotyczących wychowywania dzieci, ich rozwoju, sposobu postępowania w tak delikatnych sprawach, jak rozwód i nie tylko. Prowadzi ona także warsztaty w żłobkach, przedszkolach oraz szkołach. Na stronie internetowej psycholog-dladziecka.pl można zapoznać się z jej pełną ofertą.
Autor: Rozalia Szymczak