Sklep RelaxSan
INFORMACJE:


WWW: https://relaxsansklep.pl/

Dodano: 2023-04-20

Telefon: 502 429 914

Miejscowość: Radom

Adres: Chorzowska 3

Kod pocztowy: 26-600

Źródła:
https://relaxsansklep.pl/ponczochy-uciskowe-2-stopnia


SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Pończochy uciskowe 2. stopnia - czym się charakteryzują?


Zakrzepica żył głębokich stanowi jedną z przyczyn zgonów okołooperacyjnych, dlatego tak ważne jest stosowanie profesjonalnych wyrobów medycznych, zmniejszających ryzyko występowania groźnych sytuacji. Produkty te znajdują zastosowanie u pacjentów trwale lub tymczasowo unieruchomionych, przykładowo na skutek choroby. Są oni szczególnie narażeni na pojawianie się zakrzepów, które niejednokrotnie prowadzą do zatorowości płucnej oraz śmierci. To właśnie między innymi z myślą o nich powstały pończochy uciskowe 2. stopnia, które sprawdzają się nie tylko u kobiet, ale i mężczyzn. Więcej informacji na ich temat znajduje się na stronie relaxsansklep.pl. Prowadzi ją przedsiębiorstwo specjalizujące się w sprzedaży certyfikowanych wyrobów medycznych.

Pończochy, jakie oferuje, wywierają ucisk prowadzący do zmniejszenia średnicy żył oraz ilości cofającej się krwi, zwiększającej ryzyko zamykania zastawek oraz występowania wspomnianej zakrzepicy. Warto podkreślić, że tego typu terapia przynosi oczekiwane rezultaty jedynie w sytuacji właściwego dobrania pończoch, dlatego przed zakupem można skonsultować się ze specjalistą.

Wyroby dostępne na rynku uciskają kończyny, co zmniejsza dolegliwości bólowe, utrudniające codzienne funkcjonowanie. Redukują nadciśnienie żylne i różnią się od siebie klasą ucisku, którą należy dopasowywać indywidualnie, w zależności od stanu zdrowia oraz problemów, z jakimi boryka się pacjent. Uciskowe produkty zakrzepowe to nie tylko pończochy, ale też rajstopy z palcami lub bez, które zapobiegają zaburzeniom przepływu krwi oraz rozrywaniu ścianek żył. Nabywają je nie tylko osoby po przebytych operacjach chirurgicznych, ale też kobiety przygotowujące się do porodu lub pacjenci z cukrzycą.
Autor: Ignacy Kubiak